Yemek Yedikten Sonra Yapmamanız Gerekenler Nelerdir

Güzel bir yemekten sonra, keyif yapmayı hepimiz çok seviyoruz. Bir bardak çay, bir sigara ya da biraz uyku. Bize mutluluk veren bu şeylerin aslında sağlığımıza ciddi anlamda zararları oluyor. Bunlara örnek verecek olursak; uyumak, duş almak, sigara içmek, çay içmek, yürüyüşe çıkmak, meyve yemek ve yüzmek.


Yemekten hemen sonra yatar pozisyona geçmek, mide asitinin yemek borusuna dopru hareket etmesine neden oluyor. Mide yanmasının başlıca sebeplerinden biri de aslında bu. İlerleyen dönemlerde reflü hastası olmakta mümkün. Bu nedenle en az birkaç saat uyumamanız sindiriminiz açısında sağlıklı olacaktır.


Çay içmek de yemek sonrası en büyük keyiflerimizden biri. Ancak çayın içerisindeki demir, mide tarafından hemen sindirilemeyeceği için, demir eksikliği yaşayanlar için asla tavsiye edilmemektedir.


Sigaranın sağlığa zararlarını ve kanser gibi ölümcül felaketlere yol açtığını herkes biliyor. Sadece yemeklerden sonra değil, hiç içmemek en sağlıklısı. Ancak yemeklerden sonra içilen sigara, sigaranın var olan zararlarının etkilerini daha da arttırmaktadır. Yürüyüş yapmak kilo vermenin ve zinde kalmanın en güzel aktivitesi olsa da, yediklerimizi sindirmeden yaptığımız yürüyüş reflüye neden olmaktadır.


Kolay sindirilmeyen meyveleri de yemek üzerine yemek ya da ikram etmek başlıca hatalarımızdan oluyor.


Sağlığınız için yukarıda bahsettiğimiz maddelere dikkat etmek büyük önem taşıyor. KuponVeKupon’a gelin, öne çıkan Tazemasa indirim kodu ya da Tazemasa indirim kuponu fırsatlarına sahip olun.

Üye ol İndirim Kuponlarından ilk sen haberdar ol!
Popüler İndirim Kupon Kodları
Üye ol kampanyalardan ilk sen haberdar ol!
Bizi Takip Edin